Так не буває! або Оце так канікули! - місця подій

.Андрій Кузьмін Валентина Захабура — Так не буває! Але ця книжка заснована на реальних подіях, що відбуваються в реальних місцях (хто не має віри — хай перевірить посилання в книжці). І автори майже, ну майже нічого не вигадали. Так, трохи від себе додали...

Маємо надію, що ви розберетеся в усьому і отримаєте задоволення від читання «Так не буває! або Оце так канікули!» від Валентини Захабури та Андрія Кузьміна.

Краєзнавчий музей

Krayeznavchiy muzey 01web

 Вінницький обласний краєзнавчий музей – відомий науково-освітній, методичний та пам’яткоохоронний центр Східного Поділля. Його фонди нараховують майже 140 тис. одиниць зберігання. Сучасна бібліотечна збірка містить понад 10,5 тис. видань кінця ХVІІІ – початку ХХІ ст. українською, російською та польською мовами. Щорічно тут бувають понад 200 тис. відвідувачів, проводиться 1,5 тис. екскурсій. Роботу 9 відділів і семи філій музею забезпечують 110 працівників.

 Заклад активно реалізує науково-дослідницьку діяльність, видає наукові збірники, довідники, альбоми, зокрема, «Сім чудес Вінниччини», «Визначні пам’ятки Вінниччини», «Вінниччина туристична» численні буклети і путівники тощо.

 Здійснюється активна виставкова робота. Щорічно у музеї демонструються десятки видовищних виставок різнопланової тематики, які приваблюють відвідувачів своїм змістом і естетикою. Предмети з фондової збірки музею неодноразово експонувались в Україні та за її межами: в Німеччині, Італії, Японії, Англії, Фінляндії, Канаді, Польщі, Австрії.

 Сьогодні Вінницький обласний краєзнавчий музей є знаним культурним осередком краю. На його базі традиційно проводяться мистецькі, історичні, літературні, фольклорно-етнографічні заходи.

 

  

Європейська площа з вежею Артинова

Вежа АртиноваЄвропейська площа з вежею Артинова  — площа з пішохідним рухом у центрі міста, посеред якої стоїть вежа, що колись була водонапірною, а нині є символом Вінниці, її візитівкою.

 Довкола площі в самому центрі міста розташований парк, що є одним із найулюбленіших місць для відпочинку. 

 На Європейській площі часто можна послухати молоді музичні колективи, під час фестивалів і святкувань тут розгортаються тематичні локації, а гуляти парком — суцільне задоволення будь-якої пори року. Тричі на день із вежі лунає мелодія легендарного «Щедрика» М. Леонтовича, що уславила композитора на весь світ.

Вежа зведена в 1911 році по проєкту архітектора Григорія Артинова. Спочатку використовувалась як водонапірна вежа і каланча, а головний міський годинник на фасаді мав надавати їй подоби ратуші. За більше ніж сто років існування вежа виконувала різні функції та змінила багатьох мешканців. Наразі це домівка музею воїнів Вінниччини та Подільського туристично-інформаційного центру.

 Вежа внесена до переліку міської символіки і доступна для відвідувачів (включно з оглядовим майданчиком).

Загальна висота споруди — 41 м. Товщина стін у межах 1-го поверху сягає 2 м, поступово зменшуючись до 1,5 м на рівні 5-го поверху. Такий запас міцності конструкції був продиктований необхідністю витримати не лише масу споруди, але й додаткову масу води, яка зберігалася в резервуарах на рівні 6-го поверху.

 

Вулиця Миколи Оводова

Vulyca Ovodova 01 misce paradu webВулиця Миколи Оводова — названа на честь міського голови, який керував Вінницею з 1899 по 1917 рік.

Обома кінцями впирається в річку Буг. Тут є будівлі імперської та радянської доби. Будинок №1 — це маєток одеського купця, грека за походженням, Камбарі (Кумбари). Від маєтку до річки ведуть гранітні східці, також на схилах розбито парк з оглядовим майданчиком. Вся ця місцевість створена на честь загиблої дочки купця і називається Кумбари. Навпроти, на іншому березі річки, зведено храм із парком довкола. У минулому тут курсував пором. Сьогодні береги поєднали трохи вище за течією Київським мостом. 

З іншого кінця вулиці Староміський міст. Де в часи Другої світової війни був пантоний мість.

Вулиця проходить через Європейську площу з вежею Артинова — символом міста Вінниця.

На світлинах  місце де  в 1944 році діти вийшлі з двору та направились вгору до центральної площі міста під час параду.

Сабарів

 Сабарів — мікрорайон Вінниці, розташований на півдні міста, біля Південного Бугу. Колись як приміське село Сабарів згадується в документах ще литовської доби. Тут знайшли залишки найдревнішого поселення на території Вінниці — Сабарівське городище скіфської культури, що належить до VI–IV ст. до н.е.
Сабарів. Погляд зі скель на ВінницюSabariv Vinnytsya 2024 08 11 web07 Сабарів. Гідроелектростанція  

Увійти: